Egzamin z praw człowieka

Egzamin z praw człowieka odbędzie się 10 lutego, w formie online, na platformie Kampus, po wcześniejszej rejestracji na określony termin w usosie.

Liczba pytań, czas trwania egzaminu

Egzamin składa się z 21 pytań jednokrotnego wyboru (abcd) i potrwa 16 minut. Zacznie się, stosownie do terminów zapisów, punktualnie o 12:00 lub 13:30. Do przestrzeni z egzaminem będzie można logować się za pomocą przesłanego linka najwcześniej na 10 minut przez rozpoczęciem samego egzaminu.

Nie stosuje się punktów ujemnych za brak odpowiedzi lub odpowiedź błędną. Udzielenie odpowiedzi na pytanie lub przejście do następnego pytania bez udzielenia odpowiedzi uniemożliwiają powrót do poprzedniego pytania (tryb sekwencyjny – brak możliwości swobodnego poruszania się pomiędzy pytaniami).

Podczas egzaminu nie wolno korzystać z jakichkolwiek pomocy i materiałów dydaktycznych, w tym podręcznika kursowego, tekstów aktów normatywnych, jak również nie wolno konsultować się z innymi osobami w jakiejkolwiek formie.

Informacje techniczne

Egzamin z przedmiotu Prawa człowieka i obywatela odbywa się na platformie Kampus-Egzaminy 2 w grupach egzaminacyjnych i terminach, w których studenci zapisali się podczas rejestracji w USOS-ie.

Studenci otrzymają linka do przestrzeni z egzaminem najpóźniej 5 lutego 2023 r. Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest posiadanie w systemie USOS uwidocznionego adresu e-mail w domenie uniwersyteckiej tj. @student.uw.edu.pl. Osoby, które nie spełniają tego warunku powinny jak najszybciej skontaktować się z sekcją IT WPiA UW.

Student przystępujący do egzaminu na platformie Kampus- Egzaminy powinien posiadać sprawny komputer połączony z Internetem. Podstawą zakwestionowania egzaminu nie mogą być problemy techniczne występujące po stronie studenta (w szczególności awaria komputera, brak prądu, słabe lub zrywające się łącze internetowe). Prawdopodobieństwo problemów technicznych po stronie Platformy jest bardzo niskie. Stąd ewentualne problemy w zakresie wolnego ładowania się pytań, czy
„wyrzucania” studentów z platformy będą leżeć najprawdopodobniej po stroni studenta. Aktywność studentów na platformie jest szczegółowo rejestrowana za pomocą logów – ich weryfikacja przez administratora platformy umożliwia ustalenie, jakie czynności podejmował student w dowolnym momencie trwania egzaminu.

Zalogowanie się na platformie z opóźnieniem, tj. po godzinie rozpoczęcia danego egzaminu lub zaliczenia, skutkuje odpowiednim skróceniem czasu dostępnego na jego rozwiązanie. Podejście do egzaminu nie będzie możliwe po czasie jego zamknięcia. Po upływie tego czasu rozpoczęte podejścia zapiszą się automatycznie, chyba że zdający wcześniej ukończy egzamin i samodzielnie zapisał podejście.

W przypadku zerwania połączenia z Internetem podczas egzaminu/zaliczenia na platformie Kampus-Egzaminy student może wrócić do egzaminu, jeśli uda mu się nawiązać ponowne połączenie przed końcem egzaminu. W przypadku rozpoczęcia próby w egzaminie, będzie mógł ją wznowić, o ile nie zamknął (nie zakończył) jej wcześniej i nie minął limit czasu ustanowiony na dany test. Jeśli student utraci połączenie z Internetem podczas rozwiązywania egzaminu, a zorientuje się dopiero, że nie ma do niego dostępu kończąc egzamin, to po ponownym podłączeniu się do sieci powinien odświeżyć stronę. Przeglądarka spróbuje odzyskać przerwaną sesję. Uwaga: zamknięcie okna przeglądarki zakończy sesję. Jeśli chodzi o zapisywanie się udzielonych odpowiedzi, to gdy student użyje przycisku służącego do przejścia do kolejnej strony testu, platforma zapisze odpowiedzi udzielone na pytania opuszczanej stronie. Jeśli jednak doszło do zamknięcia przeglądarki przed przejściem do kolejnej strony (poprzez naciśnięcie przycisku), to odpowiedzi z bieżącej strony testu nie zostaną zapisane.

Wyniki

Studenci będą mogli zobaczyć swoje podejście i liczbę uzyskanych punktów w dniu 10 lutego 2023 r. od g. 20:00 do g. 6:00 w dniu 11 lutego 2023 r. pod linkiem z przestrzenią z egzaminem.

Oceny z egzaminu zostaną wprowadzone do systemu USOS.

Uzyskana premia za obecność i/lub aktywność podczas wykładów zostanie doliczona przez egzaminatora na etapie wpisywania oceny do systemu USOS.